Święta Wielkanocne oraz Święto Bożego Miłosierdzia (2014)

JP II - 316x399Ukochani Pielgrzymi!

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych, a szczególnie Świąt Bożego Miłosierdzia.

Życzymy Wam przyjęcia bogactwa miłości Boga, która objawiła się w krzyżu Jezusa Chrystusa i w chwale Jego zmartwychwstania. Niech odrodzi się w Was nadzieja, że Bóg może wskrzesić, to co po ludzku umarło. Niech Jezus Miłosierny błogosławi naszym Rodzinom i naszej Ojczyźnie. Przeżywamy teraz ogromną radość z powodu kanonizacji Jana Pawła II. Pośród naszych wzruszeń i wspomnień z Jego pielgrzymek do naszej Ojczyzny nie możemy zapomnieć Jego ostatniej woli, którą zostawił wszystkim wierzącym Polakom „Aby Orędzie Bożego Miłosierdzia, które otrzymała święta siostra Faustyna i przekazała ludzkości, dotarło do każdego człowieka, szczególnie uwikłanego w zło tego świata.” To jest zadanie dla wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia, a szczególnie dla Kościoła w Polsce. Siłę do wykonania tego zadania czerpcie z kontemplacji Oblicza Jezusa Miłosiernego i umartwienia, które powinno być naszym odcięciem się od ducha tego świata.

Zachęcamy Was do podjęcia modlitwy Domowych Ognisk Miłosierdzia, które jest rozpalaniem Iskry Bożego Miłosierdzia, tam gdzie zgasła miłość i pojawił się chłód niewiary. Zachęcajcie innych do jednoczenia się na modlitwie w Rodzinach.

Jak co roku zapraszamy na Pielgrzymkę z Jasnej Góry do Łagiewnik w dniach 21-27 czerwiec 2014 roku. W tym roku pod hasłem: „Miłość silniejsza niż grzech” będzie to pielgrzymka dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II, nie tylko do miejsca pamięci św. Faustyny ale również do Centrum Jana Pawła II, które zostało otwarte w Krakowie. Zróbmy wszystko, aby jak najwięcej dzieci i młodzieży zachęcić do wspólnego pielgrzymowania. Inf. tel. 509-159-436; 515-106-181.

Przypominamy również o Pielgrzymce rowerowej, która wyruszy promieniście z różnych stron do Domu św. Faustyny w Głogowcu 22-25 sierpień 2014 r. Dwie główne pielgrzymki wyruszą z Warszawy i Grójca.

Fundacja Promień Bożego Miłosierdzia, która wspomaga realizację różnych dzieł miłosierdzia, uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza że możemy odpisać 1% podatku na cele charytatywne. Obecnie Fundacja pomaga domom Samotnej Matki oraz w planach jest wspomaganie innych osób potrzebujących pomocy.

Po raz szósty w dn. 26-27 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka (domu, gdzie pracowała św. Faustyna Kowalska).

Drodzy Pielgrzymi, głównymi intencjami naszych spotkań modlitewnych niech będzie troska o naszą Ojczyznę, Polskę. Módlmy się: „Aby Polska była wierna Bogu, a On wywyższył Ją w potędze i świętości oraz za młodzież, aby nie odeszła od Boga.

Planujemy rozpocząć II Nowennę przebłagalną za Ojczyznę – wkrótce będzie podana informacja na stronie internetowej, gdzie będą kontynuowane modlitwy. Zachęcamy do zaglądania na www.swfaustyna.eu, skąd można ściągnąć sobie materiały do apostolstwa.

Niech Bóg Was błogosławi, a uśmiech Jezusa Miłosiernego towarzyszy Wam przez całe życie.

Jezu Ufam Tobie!

Ks. Michał Dłutowski
Ks. Mariusz Bernyś