List do Pielgrzymów (11 listopada 2014)

Jezu, ufam Tobie
Drodzy Pielgrzymi!

Przed nami jeszcze wiele trudu na apostolskich szlakach ratowania dusz ludzkich. Bóg przekazał nam władzę nad całą potęgą przeciwnika, więc z nadzieją myślimy o przyszłości. Nie jest łatwo, wielu spośród nas cierpi widząc ciągłe zakłamanie i obłudę ogłupiającą naiwnych. Jak nie odczuwać bólu w sercu, jeśli się widzi dramatyczną sytuację polskiej gospodarki i bluźniercze programy nauczania dzieci.
Każdy z nas na tyle, ile potrafi – zmaga się z trudnościami we własnych rodzinach.

Staramy się wychodzić z inicjatywą. Podejmujemy pomysł modlitwy w rodzinach tzw. Domowe Ogniska Miłosierdzia i Modlitwy. Na pielgrzymkach o tym wam mówiliśmy.Zachęcamy, aby czytać kolejne broszurki poświęcone zagadnieniu świętości z pomocnym rachunkiem sumienia.

  • Fundacja Promień Miłosierdzia organizuje koncert patriotyczny 8 listopada 2014 o godz. 18:00 w Amicusie przy kościele św. Stanisława Kostki. Będzie również wydawany kolejny numer „Iskry” – pisma poświęconego Miłosierdziu Bożemu. A w nim będzie propozycja warszawskiego szlaku Bożego Miłosierdzia. Czyli nawiedzenia miejsc związanych ze świętymi, których los był złączony ze stolicą oraz miejsc męczeństwa Polaków. Jest to ciekawa propozycja pielgrzymowania po Warszawie i odkrywania jej bogactwa duchowego i modlitwy w tych miejscach. Mało kto o tym wie, ale to właśnie w Warszawie Jezus przygotowywał św. Faustynę i bł. ks. Michała Sopoćkę do wielkiej misji przekazania światu orędzia nadziei dla całego świata.
  • Zapraszamy na kolejne czuwania na Kawęczyńskiej, które odbywają się w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 21:00. Przed każdym czuwaniem odprawiamy nowennę do Wszystkich Świętych.
  • Zapraszamy również do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie są przekazywane informacje, ciekawe artykuły oraz możecie przeczytać na niej umieszczane książki.

Módlmy się już teraz gorąco w intencji pielgrzymek w przyszłym roku.

Bądźmy razem przed Bogiem i pamiętajmy o sobie w modlitwie.
Przez nasze zaangażowanie przybliża się zwycięstwo Maryi. Prosimy was dbajcie o jakość modlitwy – niech będzie gorliwa i wytrwała. Ona jak mawiał bł. ks. Michał Sopoćko jest najlepszym apostolstwem.

Niech wam Bóg błogosławi!

ks. Mariusz Bernyś
Ks. Michał Dłutowski