Czuwania Przebłagalne za Ojczyznę – Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa na Kawęczyńskiej w Warszawie (2014 – 2015)

Serce - 332x313

Od 5 września 2014 rozpoczynamy kolejne przebłagalne czuwania za Ojczyznę. Odbywać się one będą w każdy pierwszy piątek miesiąca w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej 53. Rozpoczynają się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.

Główna intencja czuwań:

ABY POLSKA BYŁA WIERNA BOGU

ZOSTAŁA WYWYŻSZONA W POTĘDZE I ŚWIĘTOŚCI

Program:

21:00 – Apel Jasnogórski. Następnie Droga Krzyżowa, modlitwy przebłagalne, różaniec.

24:00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

Czuwania będą trwały przez 9 miesięcy i przygotowywać nas będą do 250 rocznicy oficjalnego kultu Serca Pana Jezusa.

Do każdego czuwania będziemy się przygotowywać 9-dniową nowenną za Ojczyznę, którą odprawiała św. Faustyna. Polega ona na odmówieniu Litanii do Wszystkich Świętych (zob. Dzienniczek 59) – polecamy Litanię do Świętych Polskich i przyjęciu jeśli to możliwe w tym czasie komunii świętych oraz krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu (zob. Dzienniczek 32), a także zachęcamy do odmówienia dziesiątka Różańca.

Nowenna rozpoczynać się będzie w środę i kończyć w pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do duchowej łączności także tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w czuwaniach na Kawęczyńskiej.

Chcemy Boga przebłagać za łamanie przykazań Dekalogu – szczególnie za grzechy aborcji, uleganie uzależnieniom, niewierności małżeńskiej, demoralizacji małych dzieci, odchodzenie od prawd wiary i tradycji Kościoła Rzymskokatolickiego.

Naszym, więc zadaniem jest obrona czystości wiary w Syna Bożego, który obdarza nas swoim miłosierdziem i dać przykład dla innych narodów w świętości życia, nawet jeśli wiązałoby się to z prześladowaniami oraz byłoby sprzeczne z nowymi ideologiami zła.

Nie zmarnujmy czasu miłosierdzia, który się wypełnia, a nas wzywa do większego wysiłku, modlitwy i działania. Wierzymy, że już wystarczająco pohańbiona nasza Ojczyzna Polska powstanie dzięki mocy Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Polska ma wielkie zadanie do spełnienia w czasach obecnych i w czasach ostatecznych, gdyż z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na powtórne przyjście Pana (zob. Dzienniczek 1732)

ks. Michał Dłutowski
ks. Mariusz Bernyś


Wyświetl większą mapę