Czuwania Przebłagalne za Ojczyznę (2015 – 2016)

BROŃMY POLSKIE DZIECI
PRZED
BEZBOŻNĄ EDUKACJĄ

Podejmujemy od 4 września 2015 – jak zawsze w pierwszy piątek miesiąca o godz. 21:00 – czuwania przebłagalne za Ojczyznę. Tym razem odbędą się na Warszawskich Siekierkach w Sanktuarium Matki BożejWciąż modlimy się w intencji:

ABY POLSKA BYŁA WIERNA WOLI BOŻEJ
I ZOSTAŁA WYWYŻSZONA W POTĘDZE I ŚWIĘTOŚCI

Poza tym modlić się będziemy w obronie dzieci: by odsunięto z programu nauczania treści, które ich demoralizują oraz za uzależnionych, zrozpaczonych, rozbite rodziny.

Tegoroczne czuwania mają również charakter przygotowania i właściwego przeżycia jubileuszowego Roku Miłosierdzia (który rozpocznie się 8 grudnia 2015) – abyśmy tego świętego czasu łaski nie przegapili. Nasz duchowy i fizyczny wysiłek podjęty podczas modlitw przebłagalnych będzie pomocą, aby wszyscy przeszli przez bramę miłosierdzia jaką jest Serce Jezusa i Serce Maryi.

Każdego miesiąca po Apelu Jasnogórskim odbędzie się przedstawienie danego świętego, który był świadkiem miłosierdzia, a jego życie łączyło się ze stolicą Polski: Warszawą. W ten sposób wraz z kościołem zwycięskim w niebie – będziemy się modlić i wypraszać potrzebne łaski.

W tym roku również będziemy propagować „Adorację Najświętszego Sakramentu na ocalenie Polski”. Jest ona inicjatywą podobną do Krucjaty Różańcowej, lecz podejmowana indywidualnie bez rejestrowania uczestników. Jej celem jest rozpowszechnianie nabożeństwa do Najświętszego Sakramentu i wypraszanie potrzebnych łask w tym trudnym czasie przełomu.
(Po każdym czuwaniu uczestnik podejmuje dodatkowo godzinę adoracji w swojej parafii).

Miesiące czuwań: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj.


12 grudnia 2015 podejmujemy pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach na rozpoczęcie Roku Miłosierdzia. Msza św. o godz. 11:00 w Bazylice. Będzie to czas szczególnego zanurzenia się w miłosierdziu Bożym, swego rodzaju dzień skupienia w tak ważnym światowym sanktuarium. Zachęcamy by organizować się w grupach lub indywidualnie.

Tel. zgłoszenia udziału: 509 159 436 ; 515 106 181


 

ROK JUBILEUSZOWY MIŁOSIERDZIA U MATKI BOŻEJ NA SIEKIERKACH

Zapraszamy na czuwania przebłagalne w intencji Ojczyzny Siekierkach w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 21:00. Te nocne czuwania spełnią rolę rekolekcji na rok Jubileuszowy miłosierdzia, który rozpocznie się w Kościele 8 grudnia. Te rekolekcje przygotowują i mają pomóc przeżyć Rok Jubileuszowy w duchu miłosierdzia. Każdy będzie mógł w nich uczestniczyć, wystarczy przyjść, aby pogłębić swoja wiedzę, otrzymać formacje duchową, przyjąć powiew Ducha Bożego, który przychodzi ze szczególnymi łaskami w tym niezwykłym czasie. Spotkania mają formę czuwań, które trwają przez dziewięć miesięcy, stanowią zatem nowennę. Czuwamy razem z Maryją w sanktuarium Jej objawień w stolicy.

Czuwamy, by nie przespać tego cennego czasu, który Bóg nam daje. Jest to czas łaski, tak jak w Biblii rok łaski był przede wszystkim czasem odpuszczenia długów, win, przyjęcia Bożego przebaczenia, porządkowania życia rodzinnego i wspólnotowego. Papież Franciszek zapowiedział w bulli Misericordiae vultus (Oblicze miłosierdzia), że w roku Jubileuszowym będziemy przechodzić przez bramy miłosierdzia, aby otrzymać specjalne łaski. Jezus powiedział „Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony…” (J, 10, 9), na każdym czuwaniu będziemy przechodzić przez Tę Bramę Miłosiernego Oblicza Zbawiciela, by znaleźć pokarm i źródło oblubieńczej czystej miłości, za którą dzisiaj każdy człowiek tak bardzo tęskni. Mamy wyjątkowe możliwości, gdyż czuwania te dokonują się w stolicy naszej Ojczyzny, szczególnie powołanej przez Chrystusa do misji miłosierdzia dla całego świata.

Oczy innych patrzą na Polską, na to, jak my będziemy przeżywać ten Jubileusz, tym bardziej, że to w naszym kraju w tym Roku Miłosierdzia odbędą się światowe dni młodzież. To my wszyscy wierni z Warszawy mamy możliwość tworzenia takiego szczególnego miejsca duchowej łaski w sanktuarium Maryjnym w stolicy. Będziemy prosić Boga , by w swym niezgłębionym, udzielił nam darów, które przygotował dla nas na ten rok. Każde czuwanie kończy się powołaniem wszystkich zgromadzonych do godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny. W ten sposób będzie to nasz dar dla Jezusa Miłosiernego, jeśli będzie nas wielu będziemy mogli ofiarować tysiące godzin adoracji Najświętszego Sakramentu. W ten sposób również przygotowujemy grunt na przyjęcie łask na ten święty czas.

 

Ks. Michał Dłutowski
Ks. Mariusz Bernyś