Kalendarium Misji św. Faustyny


Cykliczne wydarzenia

 • Pierwsze piątki miesiąca (2015\2016: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj) – Czuwania Przebłagalne za Ojczyznę. W latach 2015\2016 odbywają się na Warszawskich Siekierkach w Sanktuarium Matki Bożej. Rozpoczęcie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. W programie: katecheza o kulcie Serca Pana Jezusa, Droga Krzyżowa, Modlitwy przebłagalne, Różaniec, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godz. 24:00 – Pasterka Maryjna o Niepokalanym Sercu Maryi.
 • Każdego 22-go dnia miesiąca – Msza św. z modlitwą za chorych – kaplica szpitala na ul. Banacha w W-Wie g. 19:00.
 • każdą trzecią sobotę miesiąca odbywa się Piesza Pielgrzymka „O zwycięstwo Maryi w naszej Ojczyźnie”. Rozpoczęcie godz. 7:00 Msza św. w kaplicy św. Jana Pawła II w Radzyminie. Zakończenie Msza św. ok. godz. 16:00 w kaplicy w Ossowie. Trasa pielgrzymki przebiega szlakiem walk Wojska Polskiego z 1920 r. i nawiedza miejsca tzw. Cudu nad Wisłą. W godzinie miłosierdzia 15:00 pątnicy modlą się przy krzyżu upamiętniającym męczeństwo ks. Ignacego Skorupki.

2020

 • 26 – 27 stycznia, godz. 21:00 – 1:00 czuwanie nocne na Jasnej Górze
 • 22 lutego pielgrzymka autokarowa do Płocka w rocznicę pierwszych objawień św. Faustyny związanych z obrazem: Jezu, ufam Tobie.
 • 14 marca, godz. 9:00 – 12:00 dzień skupienia w Niepokalanowie dla rodzin modlących się w Ogniskach Bożego Miłosierdzia
 • 26 – 27 kwietnia, godz. 21:00 – 1:00 czuwanie nocne na Jasnej Górze
 • 3 maja, pielgrzymka rowerowa z Radzymina do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Osuchowej, tel. 608 521 929
 • 30 maja, godz. 9:00 – 12:00 dzień skupienia w Nowej Osuchowej dla rodzin modlących się w Ogniskach Bożego Miłosierdzia
 • 13 – 19 czerwca, Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka z Jasnej Góry do sanktuarium Bożego miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
 • 22 – 25 sierpnia, Rowerowa Pielgrzymka Promienista do domu św. Faustyny w Głogowcu w intencji ocalenia rodzin przez Boże Miłosierdzie

Tel. Jadwiga 509 159 436 i Bożenka 515 106 181


2019

 1. Pielgrzymka do Płocka Polskę szczególnie umiłowałem, 22 luty.
 2. Wystawa zdjęć ks. Michała Dłutowskiego i Darka Kąkola „Pokochaj Polski Krajobraz” – zdjęcia wszystkich południowych gór polskich. Kwiecień – ul. Dewajtis na korytarzu ośrodka rekolekcyjnego na Bielanach.
 3. Pielgrzymka rowerowa z Radzymina (sankt. św. Jana Pawła II) do Nowej Osuchowej (miejsce objawień Matki Bożej w 1910r.) pod hasłem: Maryja Zwycięży – 3 maja.
 4. Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu z Jasnej Góry do sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków – Łagiewniki,  22 – 28 czerwca (szlak Orlich Gniazd i sanktuariów).
 5. Promienista Pielgrzymka Rowerowa do domu św. Faustyny w Głogowcu dla Rodzin (mazowiecki szlak sanktuariów maryjnych), 22-25 sierpnia.
 6. Co miesięczna Pielgrzymka z Radzymina do Ossowa. Szlak walk z 1920r. Trzecia sobota miesiąca o godz. 7.30,  kościół św. Jana Pawła II.
 7. Co miesięczne czuwanie za Ojczyznę, bazylika O. Salezjanów na Kawęczyńskiej, pierwszy piątek miesiąca godz. 21.00
 8. Pielgrzymka w lipcu do Ostrówka miejsca gdzie była św. Faustyna przed wstąpieniem do zakonu.
 9. Inicjatywy modlitewne:
  • Korona Maryi polega na podjęciu raz w miesiącu (najlepiej w święto Matki Bożej) modlitwy różańcowej w intencji aby Polska była wierna Bogu.  Odmawia się 12 części różańca. Pierwsze trzy części w intencji przebłagania, następne trzy części w intencji prośby, następne trzy części w intencji, dziękczynnej, następne trzy części w intencji uwielbienia. Modlitwa ta symbolizuje dwanaście gwiazd, które są wyrazem  naszej czci dla Bożej Rodzicielki. Mogą modlitwę podjąć cztery osoby lub jedna.
  • Domowe Ogniska Miłosierdzia. Jest to modlitwa w domach. Mogą w niej brać udział przyjaciele z pielgrzymki lub najbliższa rodzina. Raz w miesiącu odmawia się:
   • Koronka do Bożego miłosierdzia
   • Różaniec
   • Akt Zawierzenia Rodziny i Domu Bożemu Miłosierdziu.

Boże Wszechmogący, Życie i Zmartwychwstanie nasze! Przychodzimy dzisiaj do Ciebie żebrać o Miłosierdzie dla naszej rodziny i dla domu. Jesteśmy świadomi naszych słabości i niewierności. Wpatrzeni w obraz Bożego Miłosierdzia i przeniknięci skruchą, prosimy Cię: Uzdrów naszą rodzinę od pychy. Wybaw przez Twoje Miłosierdzie od ducha oskarżeń i braku przebaczenia. Uratuj nas od grzechu… (można wymienić), który najbardziej nas niszczy i obraża Ciebie. Przywróć nam wzajemną miłość, byśmy nawzajem stali się dla siebie świadkami Miłosierdzia w czynie, słowie i modlitwie. Prosimy o łaskę systematycznej modlitwy osobistej i rodzinnej. Jezu, Królu Miłosierdzia, przez wstawiennictwo Twojej Niepokalanej Matki błogosław naszej rodzinie, domowi i Ojczyźnie. Poślij aniołów, aby nas strzegli na drogach Twych przykazań i doprowadź do chwały zbawionych w niebie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Pozostałe informacje i kontakt z nami: swfaustyna.eu
Telefony: 509 159 436 ; 515 106 181


Niech św. Faustyna opiekuje się waszymi rodzinami!

Liczymy na współpracę z wami w dziele Miłosierdzia Bożego.

Z modlitwą i błogosławieństwem +

Ks. Michał Dłutowski
Ks. Mariusz Bernyś


 

Minione wydarzenia

2015

 • 6 – 12 czerwca – Piesza Pielgrzymka Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu. Trasa pątnicza przebiega od sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze przez szlak Orlich Gniazd do bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Główne hasło: „Przekazujmy iskrę Bożego Miłosierdzia”. Pielgrzymka odbywa się w czasie oktawy Bożego Ciała i kończy w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest doświadczeniem piękna polskiej ziemi i kultury oraz wszechmocy Bożego Miłosierdzia.
 • 22 – 25 sierpnia – Rowerowa pielgrzymka do domu urodzin św. Faustyny w Głogowcu. Trasa pątnicza przebiega przez liczne Maryjne sanktuaria Mazowsza. Główne hasło to: „Miłosierdzie Boże – ratunkiem naszych Rodzin”. Przybywamy do tego miejsca, aby podziękować za orędzie Bożego Miłosierdzia przekazane za pośrednictwem św. Faustyny, prosić o przebaczenie naszych grzechów i o pomoc w tak licznych problemach naszych rodzin. Pielgrzymka wyrusza z wielu miejsc: Warszawy, Grójca, Łodzi.
 • 10 października – Dzień skupienia Domowych Ognisk Miłosierdzia (Skarżysko Kamienna)
 • 12 grudnia podejmujemy pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach na rozpoczęcie Roku Miłosierdzia. Msza św. o godz. 11:00 w Bazylice. Będzie to czas szczególnego zanurzenia się w miłosierdziu Bożym, swego rodzaju dzień skupienia w tak ważnym światowym sanktuarium. Zachęcamy by organizować się w grupach lub indywidualnie.

2014

Luty
 • 15 – Dzień skupienia Domowych Ognisk Miłosierdzia (Niepokalanów)
 • 22 – Autokarowa pielgrzymka do Płocka w rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego
Kwiecień
 • 24 – Rekolekcje w tym roku będą wyjątkowe. Odbędą się w ramach pielgrzymki na Kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu (do 30 kwietnia 2014). Pielgrzymka jest organizowana przy pomocy Biura pielgrzymkowego Piotr-Travel w Międzyrzecu Podlaskim: Kanonizacja Ojca Św. Jana Pawła II
Maj
 • 17 – Dzień skupienia Domowych Ognisk Miłosierdzia (Osuchowa)
Czerwiec
Sierpień

2013

Listopad
Październik
 • 19 – Dzień skupienia Domowych Ognisk Miłosierdzia (Skarżysko Kamienna)